Światowe Dni Młodzieży oficjalnie rozpoczęte

krakow-sdm

Światowe Dni Młodzieży oficjalnie rozpoczęte

26 lipca br. na błoniach krakowskich oficjalnie rozpoczęto 31. Światowe Dni Młodzieży. Mszy św. inaugurującej to niezwykłe dla Polski ale i całego chrześcijańskiego świata wydarzenie przewodniczył kard. Dziwisz, jednocześnie zachęcając do modlitwy w intencji pokoju na niespokojnym świecie” i zapewniając, że w szczególny sposób modli się o zamordowanego w Saint Etienne kapłana.

Uroczystości rozpoczęto rozpaleniem ognia pod Krzyżem Ognia Bożego, co ma nawiązywać do iskry, wychodzącej w świat z Łagiewnik.

Zgromadzonych tłumnie młodych przywitał kard. Dziwisz. Drodzy młodzi przyjaciele! Wybiła godzina, na którą czekaliśmy od trzech lat – rozpoczął kardynał Dziwisz. – Przybyliście ze wszystkich kontynentów i narodów, ze wschodu i zachodu, z północy i południa naszego globu. Przynosicie ze sobą wiele doświadczeń, nosicie w sobie wiele pragnień, mówicie wieloma językami. Ale od dziś wszyscy będziemy ze sobą rozmawiać językiem Ewangelii. To język miłości, braterstwa, solidarności i pokoju – mówił do młodzieży metropolita krakowski.

Jak donoszą media, podczas mszy inauguracyjnej zgromadziło się ok. 200 tys. wiernych, mimo że tuż przed rozpoczęciem wspólnej Eucharystii nad Krakowem przeszła potężna burza. Nie wystraszyło to jednak młodych, którzy w kolorowych pelerynach i z uśmiechem na ustach napływali do Krakowa.